Τα νέα του Ιωνικού

ΝΙΚΗΣΑΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΣΤΟ ΒΟΛΕΙ

ΗΤΤΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΤΟΥ  ΜΠΑΣΚΕΤ

ΑΝΑΒΟΛΗ ΣΤΟ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ

·       ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ –ΜΕΣΣΑΡΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 0-3 ΣΕΤ ( Α2 Γυναικών )

Μετά από πολύ καλή εμφάνιση οι Γυναίκες του Ιωνικού  ΑΣ πέτυχαν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος πολύ μεγάλη νίκη επί της ομάδας του Μεσσαρά Ηρακλείου Κρήτης με 0-3 σετ ( 13-25,21-25,21-25) Η εμφάνιση της ομάδας μας ήτανε εξαιρετική σε άμυνα και επίθεση και έδειξε με τον πλέον πιστικό τρόπο ότι και αυτή την αγωνιστική χρονιά θα έχει μία αξιόλογη πορεία
·
       ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ –ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ –ΧΟΛΑΡΓΟΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 0-3 σετ .Θετικά μηνύματα έδωσε η Ανδρική μας ομάδα Βόλεϊ αποκλείοντας εύκολα την δυνατή ομάδα του Χολαργού με 0-3 σετ ,την 1η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδος.
·
       ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 69-57 ( 41-38 ) Γ ΕΘΝΙΚΗ .Πάλεψε η νεανική ομάδα του Ιωνικού  μέχρι και τα τελευταία λεπτά τον αγώνα στο Ηράκλειο της Κρήτης με την τοπική ομάδα του Εργοτέλη και ηττήθηκε με 69-57 στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής Με πολλά παραπόνα από την διαιτησία επέστρεψε η Αποστολή του ΙΑΣ   .Σκόρερ του Ιωνικού ΑΣ οι Σβερκούνος 16.Μαυραγάνης 10 ( αγωνίστηκε τραυματίας) Γιαννιούδης 11.

·       ΑΝΕΒΛΗΘΗ Ο ΑΓΩΝ ΤΟΥ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ                                 ( Α2 ΑΝΔΡΩΝ ).Τελικά οδηγήθηκε σε αναβολή το παιχνίδι του Ιωνικού ΑΣ με τον ΓΣ Πανελλήνιο λόγω βλάβης του Ηλεκτροφωτισμού του κλειστού Γυμναστηρίου Ιωνικός Ζαχαρίας Αλεξάνδρου .