Τα νέα του Ιωνικού

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ(μόνο! ) ΚΑΙ ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ( με παρέα ) ΣΤΗΝ 1η ΘΕΣΗ!

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 3-1 σετ !                     ( Βόλεϊ Γυναικών )

·       ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΤΟΥ Δ.Σ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ 15/2/2015

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 25-34 .Νέα μεγαλειώδη εμφάνιση της ομάδας του Ιωνικού στο Κερατσίνι νικώντας ς άνετα τον τοπικό Ολυμπιακό με 25-34 (11-19) Οι παίκτες του Σπύρου Μπαλωμένου ήταν καταιγιστικοί επιθετικά και με βασικό όπλο την άριστη φυσική τους κατάσταση έφταναν εύκολα στο γκολ .Ο Ιωνικός παραμένει 4 αγωνιστικές προ του τέλους το μεγάλο φαβορί της κατάληψης της πρώτης θέσης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1.Ιωνικός ΑΣ 21β 12 αγ,2.Πανελλήνιος 18 β 12 αγ,3. Άρης Νίκαιας 16 β 11αγ,4.Βριλήσσια 16 β 11 αγ,……..9. Κορωπί 10.Χανιά . Αυτές είναι οι 4 ομάδες που διεκδικούν την άνοδο στην Α1 Εθνική με ακλόνητο φαβορί όπως προαναφέραμε τον Ιωνικό ΑΣ.

ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-1 σετ ( 1-0,2-0,1-2,3-1) Υπέροχες οι Γυναίκες του Ιωνικού ΑΣ πέτυχαν πολύ μεγάλη νίκη επί της ισχυρότατης ομάδας του Πανιωνίου ΓΣ με 3-1 σετ μετά από εξαιρετική εμφάνιση .Η ομάδα του Ιωνικού έκανε πολύ μεγάλο παιχνίδι σε άμυνα και επίθεση και με περίσσιο πάθος έφτασε στην νίκη .400 φίλοι του Ιωνικού ΑΣ που γέμισαν το Ζαχαρίας Αλεξάνδρου καταχειροκρότησαν την ομάδα του Θανάση Θανέλλα για την πολύ σπουδαία εμφάνιση της.

ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ -IΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΑΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3-0 σετ. Παρά πολύ καλός ο Ιωνικός  ΑΣ νίκησε με σχετική άνεση τον ΑΚ Ζωγράφου με 3-0 σετ στον Ιωνικό Ζαχαρίας Αλεξάνδρου και σκαρφάλωσε στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα .Η ομάδα του Πάνου Ηλιόπουλου ήταν πολύ δυνατή αμυντικά , κέρδισε την μάχη του φιλέ ,ήταν ψύχραιμη στα δύσκολα σημεία του παιχνιδιού ,με αποτέλεσμα να  νικήσει  -σχετικά εύκολα  -σε όλα τα σετ .Η Βαθμολογία την 15 η αγωνιστική ,1ος Ιωνικός ΑΣ 34,2η ΑΕ Αγίας Παρασκευής 34,3ος Α.Σ. Μάκρης 34,4ος Α.Ο Πολιτείας 31, 5ος ΑΟΝ Βύρωνος 29…..11ος.Γκράβα 8,12ο.Κουκάκι 4.(Προκρίνονται στην τελική φάση για την άνοδο οι 4 πρώτοι και υποβιβάζονται οι 2 τελευταίοι του βαθμολογικού πίνακα)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –Α.Ο ΠΕΥΚΗΣ 80-95 ( Γ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ )
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –Α.Ο ΧΟΛΑΡΓΟΣ 55-43 ( ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ ) Νέα εξαιρετική εμφάνιση των Εφήβων στο Μπάσκετ με σπουδαία νίκη επί της ομάδας του Α.Ο Χολαργού 55-43  στον Ιωνικό Ζαχαρίας Αλεξάνδρου  .Η ομάδα του Ιωνικού ΑΣ διεκδικεί την 2η θέση που την οδηγεί στον επόμενο γύρο με τις καλύτερες ομάδες της ΕΣΚΑ .Τις δύο προνομιούχες θέσεις διεκδικούν 3 ομάδες ,ο Α.Ο  Ηλυσιακός,,η Νίκη Αμαρουσίου και Ιωνικός ΑΣ.