Πατήστε στην εικόνα για να δείτε το πρόγραμμα

Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

Τα νέα του Ιωνικού

·

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ- Η ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΒΟΛΕΙ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΑΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΜΕ 0-3 σετ ( 23-25,22-25,18-25)

·        ΝΙΚΗΣΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΡΗΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΜΕ 3-0 σετ !

·         ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΤΟΥ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΣΤΟ ΑΙΓΙΟ ΜΕ 23-22 !

·        ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ .ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΙΓΙΟΥ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 24-23Παρά την ήττα της ομάδας μας τα συμπεράσματα –για την συνέχεια -ήτανε ικανοποιητικά .Σε μία καυτή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλαθλοι του Αιγίου η ομάδα μας υπέστη την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα με γκολ που δέχτηκε στο τελευταίο δευτερόλεπτο από την δυνατή ομάδα του Πήγασου με 24-23 . Στην βαθμολογία   είναι ισόβαθμες οι δύο ομάδες  στην 1η θέση με 13 βαθμούς ,ακολουθεί ο Δικέας Ν Ιωνίας με 12 β.

·        ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ Α2ΕΘΝΙΚΗ ,ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 27-27.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ .Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες φάνηκε μόνο… στο μεγάλο όνομα του Παναθηναϊκού.ΟΙΑΣήτανε πολύ καλός ,πάλεψε σε όλα τα σετ και αποκλείστηκε από την 4η ομάδα της βαθμολογίας της Α1 με 0-3 σετ ( 23-25,22-25,18-25) .Ο αγώνας κράτησε σε αγωνία τους πολυπληθείς φιλάθλους που παρευρέθησαν στον Ιωνικό  Ζαχαρίας Αλεξάνδρου και χειροκρότησαν θερμά τις πολύ όμορφες ενέργειες των αθλητριών και των δύο ομάδων .Ήταν αναμφίβολα η καλύτερη φετινή εμφάνιση της Γυναικείας ομάδας μας.

ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ – ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ 3-0 ΣΕΤ ( 25-22,25-17,25-14) Πολύ εύκολη επικράτηση των Γυναικών μας επί της αδύναμης Κρητικής ομάδας με 3-0 σετ .Όλα τα σετ κύλησαν ήρεμα και το αποτέλεσμα ήτανε φυσιολογικό.

ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ,ΓΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 0-3 σετ .Μετά από εξαιρετική εμφάνιση στο Ηράκλειο Κρήτης οι    Γυναίκες του Ιωνικού πέτυχαν μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη επί του ΓΣ Μεσσαρά με 0-3 σετ ( 20-25,23-25,23-25) Η άμυνα των κοριτσιών ήτανε πολύ καλή ιδιαίτερα πάνω στον φιλέ Η επιθεση με άξονα την Μιρελλα Λούση δούλεψε στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού άριστα .

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΝΗΑΡ ΗΣΤ 3-2 ΣΕΤ ( ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ )

ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΖΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ 3-0 ΣΕΤ.

ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ Α.Ο ΝΗΑΡ ΗΣΤ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 73-64

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ .Έγινε η κλήρωση του πρωταθλήματος ,οι Παγκορασίδες του Ιωνικού ΑΣ κληρώθηκαν στον 4ο όμιλο μαζί με τις ομάδες , Α.Ο Πεύκης ,Α.Ο Περισσού,ΕΣΚΔ Ν.Ιωννίας,Τυφών Α.Σ,ΦΕΑ ΝΦ-ΝΧ. Ημερομηνία έναρξης των αγώνων 22-2-2014.

ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ,ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 1-3 σετ.

ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΗΣ ΑΕΚ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ για την συνέχεια των υποχρεώσεων της για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής κατηγορίας. (  μετά την αδειοδότηση του Γυμναστηρίου )