.
Πατήστε στην εικόνα για να δείτε το πρόγραμμα

Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2014

Tα νέα του Ιωνικού

ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ Α2 ΕΘΝΙΚΗ .ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 21-23!ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ 1η ΘΕΣΗ  ΚΑΙ …..ΒΛΕΠΟΥΜΕ Α1 ΕΘΝΙΚΗ!

Μετά  από θαυμάσια εμφάνιση η ομάδα Χάντ Μπολ του Ιωνικού ΑΣ πέτυχε σημαντικότατη νίκη στο Κερατσίνι επί του τοπικού Ολυμπιακού με 23-21. Ο αγώνας ήτανε σκληρός και δραματικός σε όλη την διάρκεια του ,  κρίθηκε στο τέλος λόγω  της επιθετικής μας ευστοχίας και της πολύ καλής μας άμυνας..Στην βαθμολογία  είμαστε  στην 1η θέση μαζί με τον Δικέα Νέας Ιωνίας και τον  Πήγασο Αιγίου με 16 βαθμούς .Το πρόγραμμα για την συνέχεια μας ευνοεί με τα μεγάλα παιχνίδια να τα παίζουμε  εντός έδρας . Υπάρχει αισιοδοξία από τον κόουτς Μενέλαο Δανήλο αλλά και τους παίκτες της  ομάδας μας για την επάνοδο τους στην Α1 Εθνική κατηγορία.

ΜΠΑΣΚΕΤ Β ΕΘΝΙΚΗ ,ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 60-73.

Η νεανική ομάδα του Ιωνικού ΑΣ πάλεψε το παιχνίδι μέχρι το 36΄ αλλά η απειρία της στα κρίσιμα κρίσιμα λεπτά  του αγώνα μέτρησε  .

ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ,ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 0-3 σετ.

ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ,ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2-3 σετ .Παίζοντας μέτρια ,μακριά από τον καλό εαυτό τους ,των τελευταίων αγωνιστικών οι Γυναίκες μας ηττήθηκαν μετά από αμφίροπο παιχνίδι από την ισάξια ομάδα του Αστέρα με 2- 3 σετ.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ –Α.Ο ΠΑΠΑΓΟΥ 3-1 σετ ( Κορασίδες )