Τρίτη 25 Μαρτίου 2014

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΕΣ ΝΙΚΕΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ

ΤΟ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ 23-21 ΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ

ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 3-0 ΤΟΝ ΓΣ ΠΑΠΑΓΟΥ!

Μετά από θαυμάσια απόδοση σε άμυνα και επίθεση η ομάδα Χάντ Μπολ του Ιωνικού νίκησε τον Πανελλήνιο ΓΣ με 23-21. Ο Ιωνικός είχε το προβάδισμα στο σκορ σε όλα τα χρονικά σημεία του αγώνα και έφτασε δίκαια στην σπουδαία επιτυχία επί του ισχυρού Πανελληνίου. Το συγκρότημα του Μ Δανήλου είναι επικεφαλής στο βαθμολογικό πίνακα και περιμένει τους διεκδικητές του τίτλου ΔΙΚΕΑ Ν Ιωνίας και Πήγασο Αιγίου στο Ζαχαρίας  Αλεξάνδρου –όπου όλα θα κριθούν- για την άνοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία.Το υπόλοιπο πρόγραμμα του Ιωνικού είναι το παρακάτω, 29-3 με Βριλήσσια  ( εντός)12-4 με Καματερό (εκτός ) 26-4 με ΔΙΚΈΑ Ιωνίας (εντός ) 3-5 με Πήγασο Αιγίου  ( εντός) και με Άρη Νίκαιας (εκτός )

Οι Γυναίκες στο Βόλεϊ του Ιωνικού έκαναν ένα από τα καλύτερα φετινά τους παιχνίδια νικώντας την ομάδα του ΓΣ Παπάγου με 3-0 σετ ( 25-17,25-23,25-16) Ο αγώνας κρίθηκε από την υπεροχή των γυναικών του Ιωνικού επάνω στο φιλέ και την πολύ καλή του άμυνα ιδιαίτερα στο 2ο κρίσιμο σετ που επικράτησαν με 25-23! Μετά από αυτό το αποτέλεσμα ο Ιωνικός ΑΣ βλέπει μόνο ψηλά στην βαθμολογία της Α2 με στόχο το πλασάρισμα στην 1η πεντάδα.