Tα νέα του Ιωνικού που παίζει υποχρεωτικά εκτός έδρας

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΝΙΚΕΣ ΤΟΥ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΗΤΤΕΣ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ.

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ,ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ                        ΜΕ 27-23!

Μετά από σπουδαία εμφάνιση η Ανδρική μας ομάδα πέτυχε πραγματικό θρίαμβο μέσα στον Πανελλήνιο με 27-23 επί του ΓΣ Πανελληνίου ,την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής και βρίσκεται στην 1η θέση αήττητος .Στο              Α ημίχρονο η ομάδα του Ιωνικού ήτανε πάρα πολύ καλή και προηγήθηκε με 7 τέρματα διαφορά !

ΥΠΕΡΟΧΟ ΒΟΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΕ ΜΕΣΣΑΡΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ ΣΤΗΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ   Στο γήπεδο της Ν Ιωνίας   ( γηπεδούχος ο Ιωνικός !) οι Γυναίκες Βόλεϊ του συλλόγου μας  μετά από έξοχη εμφάνιση  νίκησαν την ομάδα της ΓΕ Μεσσαράς Ηρακλείου Κρήτης με 3-1 σετ ( 25-23,25-19,22-25,25-23) Ήταν η 2η συνεχόμενη νίκη με πάρα πολύ καλή παρουσία στην άμυνα και την επίθεση .Όλα τα σετ ήταν δραματικά και κράτησαν την … ανάσα των 300 θεατών που γέμισαν ασφυκτικά το μικρό γήπεδο της Νέας Ιωνίας.

·        ΜΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β ΕΘΝΙΚΗ – Ν ΕΡΥΘΡΑΙΑ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 77-61 (Δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού ο 1ος σκόρερ της ομάδας μας Γιώργος Μαυραγάνης )

·        ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ –ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 3-1

·        ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ,ΠΑΙΔΙΚΟ–ΑΕΚ –ΙΩΝΙΚΟΣ  40-45 ,                  ΕΦΗΒΟΙ  ΑΕΚ –ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 65-54

ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ Μέχρι την οριστική επίλυση του προβλήματος της Δανειοδότησης του Γυμναστηρίου Ιωνικός Ζαχαρίας Αλεξάνδρου τα τμήματα μας αγωνίζονται σε ουδέτερα γήπεδα η στην έδρα των αντιπάλων! Πιστεύουμε ότι σύντομα θα επιλυθεί το μεγάλο αυτό πρόβλημα για την ομαλή λειτουργία των τμημάτων του Ιωνικού ΑΣ .